Mümessillikler

ELYAF

 • KELHEIM FIBRES GMBH - ALMANYA
  VİSKON ELYAF
 • SATERI (FUJIAN ) FIBRE CO,LTD. – FİNLANDİYA

  VİSKON ELYAF

 • JOS VANNESTE - BELÇİKA

  KETEN VE KENEVİR ELYAF

 • MARKISCHE FASER GMBH- ALMANYA
  POLYESTER ELYAF
 • DEMARTINI BAYART & TEXTILE SPA – İTALYA

  NAYLON ELYAF

İPLİK

 • KINGDOM HOLDINGS LIMITED – ÇİN
  KETEN ve KENEVİR İPLİKLER
 • BANSWARA SYNTEX LIMITED – HİNDİSTAN

  BOYALI POLYESTER, VISKON, AKRİLİK İPLİKLER

 • INTERCOT SA - İSPANYA
  KETEN ve KENEVİR OPEN-END İPLİKLER

KUMAŞ

 • BANSWARA FABRICS – HİNDİSTAN
  TAKIM ELBİSE KUMAŞLARI
 • GETZNER TEKSTIL AG – AVUSTURYA
  GÖMLEK KUMAŞLARI
 • De Martini Bayart Textifibra firması İtalya’nın Biella şehrinde fantazi elyaf üretimi yapan köklü bir firmadır. İtalyan, Fransız ve İspanyol ortaklığında ki firma 50 seneyi aşkındır yünlü ve pamuklu sistem üretim yapan iplik üreticilerine karışımlarda kullanılmak üzere efekt yaratan elyaf, tops ve şeritler sunmaktadır. Otuzu aşkın elyaf çeşidi ile dünyanın en sofistike elyaf üretimi yapan firmasıdır.  Kelheim Fibers dünyanın önde gelen özellikli viskon elyaf üreticisidir.
  En önemli özellikleri güvenilirlik, esneklik, kalite, çevre bilinci, yenilikçilik ve müşterilerle yakın ortaklıktır. Firma Kelheim'da 1936'dan beri çok çeşitli uzunluk, denye, kesitlerde ve renklerde sürdürülebilir viskon elyaf üretmektedir. Her yıl yaklaşık 90.000 ton elyaf çoğunlukla giyim, hijyen ve tıbbi ürünler, özel kağıtlar ve teknik uygulamalar için üretilmektedir. Ürün gamı tekstil, çay poşetleri, bandaj malzemeleri, banknotlar, mendiller ve tamponlara kadar uzanmaktadır.

   

  Kısa sistem iplik tesisleri için kotonize keten ve kotonize kenevir elyafı ile uzun elyaf tesisleri için keten tops üretimi olan Jos Vanneste N.V./Belçika aylık 500 ton üretim kapasitesi ile Avrupa’nın önde gelen European Flax belgeli bir keten ve kenevir elyaf üreticisidir.6 ayrı sermaye yoğun üretim hattı ile sürekli olarak hızlı yükleme servisi verebilmektedir.


  Yaklaşık üretim kapasitesi 55.000 ton/yıl olan Märkische Faser GmbH polyester elyaf üretiminde Avrupa’da lider olup, pazarın özel gereksinimlerine tepki gösterir ve "tam zamanında" felsefesine göre hareket eder.

  GRISUTEN® polyester elyaf markası çeşitli dtex ve uzunluklarında ve de mukavemet, esneme, yanmazlık, sıcak hava çekme gibi farklı teknik özelliklerle üretilmektedir. Ayrıca P-Eternity elyafı, PET atıkları ve polyester kalıntılarından üretilen sürdürülebilir elyaf markalarıdır. Buna ek olarak, kamgarn iplik için farklı tiplerde polyester tow üretmektedirler.
  Üstün ürünler ve teknik beceriler, şirketin başarısının temelini oluşturur ve tekstil endüstrisindeki değişikliklere hızlı bir yanıt verir.

 • Kingdom firması 4 fabrikasında 3000 çalışanı ve 20’000 ton senelik keten ipliği üretimi ile Çin’in ve dünyanın en büyük keten ipliği üreticisidir.Ayrıca hammadesi Xinjiang da yetişen organik ketenden iplik üretimi yaparak dünyanın en büyük organik keten iplik üreticisi olmustur.Hammaddesinini Avrupa’dan sağlayan firma yine İtalyan, Fransız, Alman ve Japon, Çin makina donanımı ile keten ipliğinde en yüksek kaliteyi üreten bir firmadır.
  3 NM ile 60 NM arası ıslak çekim uzun ve kısa elyaf iplik üretimi olan Kingdom firması aşağıdaki gibi dünya çapında kalite belgelerine de sahiptir.
  ISO9001 QUALITY MANAGEMENT SYSTEM CERTIFICATE
  ISO14001 ENVIRONMENT MANAGEMENT SYSTEM CERTIFICATE
  OEKO-TEX STANDARD 100 CERTIFICATE
  Kingdom firmasında keten iplikleri naturel, kasarlı, boyalı ve şantuklu olarak üretilmektedir. Halka açık olan Kingdom Holding’in hisseleri Hong Kong borsasında işlem görmektedir.

  Banswara Syntex Limited (BSL) firmasi 1976 senesinde kurulmuş iplik, kumaş ve konfeksiyon ürünleri üreten Hindistan’ın en büyük tekstil fabrikalarindan biridir.

  Banswara firması toplam 92’000 iğ kapasite ile kısa elyafta Ne 8 ile Ne 60 arasında % 100 polyester, % 100 viskon, polyester/ viskon , % 100 akrilik ve uzun elyafta farklı karışımlarda polyester/yün ipik üretimi yapmaktadır. Bunun yanında fabrikada ayrıca erkek ve bayan dış giyim için tasarlanan likrali ve likrasız olmak üzere polyester/ viskon karışımlı ve yünlü, keten karışımlı çeşitli dokuma kumaş üretimide yapılmaktadir. Gruba yeni eklenen ve Daman şehrinde yerleşik Banswara Garment fabrikasında ise ağırlıklı pantolan üretimi olmak üzere konfeksiyon üretimi de yapılmaktadır. Banswara IS/ISO 9001:2000 sertifikası ve en iyi ürünü üretme anlayışı ile dünyanın 50’den fazla ülkesine ihracat yapmaktadır  INTERCOT, SA, 1986’dan beri tekstil sektörüne servis veren Pamuk, Keten ve Kenevir karışımlarında, senelik 7.000 Ton Open End Iplik üreten bir firmadır. Özel makine parkuru ile piyasada benzeri olmayan 100% Keten ve Keneviri kuru çekimle üretebilen ve piyasaya hep yenilikçi ve innovatif ürünler süren bir firmadır.

  FilSpec, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış yüksek performanslı teknik ipliklerin üretiminde dünya lideridir. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan iki tesisinde aramidler de dahil olmak üzere doğal, suni ve sentetik elyafları kullanarak askeri, tıbbi, endüstriyel, otomotiv, havacılık, işçi koruma, atletik giyim ve akıllı iplik sektörlerine servis vermektedir.

  Müşterileri örme, dokuma, dar dokuma, büküm teknolojilerini kullanarak koruyucu ve atletik giyim, eldiven, çorap, otomotiv ve havacılık tekstili, dış mekan mobilyaları ve de dikiş ipliği üreticilerine servis vermektedirler.

 • Banswara Syntex Limited (BSL) firmasi 1976 senesinde kurulmuş iplik, kumaş ve konfeksiyon ürünleri üreten Hindistan’ın en büyük tekstil fabrikalarindan biridir.

  Banswara firması toplam 92’000 iğ kapasite ile kısa elyafta Ne 8 ile Ne 60 arasında % 100 polyester, % 100 viskon, polyester/ viskon , % 100 akrilik ve uzun elyafta farklı karışımlarda polyester/yün ipik üretimi yapmaktadır. Bunun yanında fabrikada ayrıca erkek ve bayan dış giyim için tasarlanan likrali ve likrasız olmak üzere polyester/ viskon karışımlı ve yünlü, keten karışımlı çeşitli dokuma kumaş üretimide yapılmaktadir. Gruba yeni eklenen ve Daman şehrinde yerleşik Banswara Garment fabrikasında ise ağırlıklı pantolan üretimi olmak üzere konfeksiyon üretimi de yapılmaktadır. Banswara IS/ISO 9001:2000 sertifikası ve en iyi ürünü üretme anlayışı ile dünyanın 50’den fazla ülkesine ihracat yapmaktadır

  Getzner firması Avusturya’nın Bludenz kentinde 1818 yılında kurulmuş, halen dünyanın en kaliteli gömlek kumaşlarının üretimini yapan bir firmadır.

  714 çalışanı ile senelik 25 milyon metrekare üretimi vardır. Üretiminin 90% kadarını 60 üzeri ülkeye ihraç etmektedir. Müşterileri arasında Armani, Hugo Boss, Calvin Klein gibi ünlü markalarında bulunduğu Getzner firması Organik Pamuk, Kapok ve de leke tutmayan, ütü istemeyen tarzdaki kumaşları ile kendisini diğer gömlek kumaşı üreticilerinden ayırmaktadır.


Filofibra Pazarlama A.Ş.

FILOFIBRA Pazarlama A.Ş. İstanbul’da 1985 yılından beri Türkiye Tekstil piyasasına elyaf, iplik, kumaş satışında servis vermektedir.

Adres

 • Filofibra Pazarlama A.Ş
 • Levent Cad. Sülün Sok. No: 34 1. Levent, Istanbul

 • Tel : +90 212 283 3860/ 9 Hat

 • Fax : +90 212 283 3859
 • Email - Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yurtdışı Adres

 • Filofibra SA
 • Riva Caccia 1 / A Central Park Bldg. 6900 Lugano / Switzerland
 • Tel - +41 91 985 78 11
 • Fax - +41 91 985 78 08 - 09 - 10
 • Email - Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.